איך להתמודד עם המחלה ההרסנית הזו?

לעלים של עץ האפרסק או השקד שלך יש מראה נפוח? זה עשוי להיות סימן של תלתל עלי אפרסק! מחלה קריפטוגמית זו זורעת הרס בפרדסים. המקור למחלה זו הוא פטרייה: ה טפרינה דפורמנס. כפי שמעיד שמו הלטיני, האחרון מעוות את העלים וגורם לנזק רב במהלך הקציר. למד על תרופות מניעה לתלתל עלי אפרסק.

מהם התסמינים של תלתל עלי אפרסק?

נפוץ יותר ממה שאתה עשוי לחשוב, תלתל עלי אפרסק (או שקדים) למרבה הצער מוכר היטב לגננים. הוא תוקף בעיקר נצרים צעירים, עלי עצים ולעיתים אף פירות. בדרך כלל, העלים של העץ המושפע הופכים לירוק בהיר au ירוק חיוור או אדום כהה. הם גם לובשים צורה מאוד מסויימת, מעין התפתלות על עצמם. וכשהפטרייה הדביקה אותם, העלים כולם הופכים לשלפוחיות ומתעבות.

התפתחות הזיהום תגרום לעלה להאדים יותר ויותר עד שיגיע ל-a חום כהה למדי ובסופו של דבר נופל. העצים המושפעים ביותר כבר אינם מפתחים פרי, מכיוון שהענפים הסופניים נחלשים יותר ויותר. ולמרבה הצער, העץ עצמו ימות בסופו של דבר כמה שנים מאוחר יותר.

הפטרייה יכולה לשרוד על עלים חולים במשך עונה שלמה מתחת לקשקשי הניצנים ולחדור לפנים של האחרונים כשהם יוצאים מתרדמתם.

תלתל עלי אפרסק Taphrina deformans
קרדיטים: Eiku / ויקיפדיה

איך למנוע תלתל עלי אפרסק?

ניתן להפעיל אמצעים מסוימים למניעת זיהום זה, כגון בחירת מגוון של עצי אפרסק עמידים יותר כגון עץ האפרסק בנדיקט. מניעה נוספת, הגנן יכול גם כיסוי העץ במהלך הגשמים במהלך החורף עד מאי. בנוסף, ניתן להשעות קליפות ביצים בענפי העצים.

יש גם טיפולים כדי למנוע את הופעת מחלה זו. יש לבצע את הטיפולים רק בסוף הסתיו כשכל העלים נפלו. אפשר לעשות את זה גם בסוף החורף, אבל לפחות חודש לפני פתיחת הניצנים הראשונים לטיפול ראשון. דרוש אחד שני 3 שבועות לאחר מכן.

מהן התרופות לתלתל עלי אפרסק?

אפשר לטפל בעץ החולה בתערובת נאנט או נחושת על ידי ריסוס זהיר תערובת בורדו. אולם, ה נחושת רחוקה מלהיות בלתי מזיקה לטבע, אז הגבל את השימוש בו.

ישנן טכניקות פחות מזיקות כמו ריסוס מרתח שום טהור. מרתח היא שיטה להפקת יסודות צמחיים על ידי המסתם במים רותחים. יש לבצע את הטיפול בשום בתחילת הצמחייה ולחזור על עצמו כל שלושה ימים במשך תשעה ימים. לזרוע נסטוריות למרגלות העץ גם ימנע את המחלה! אין לך מה להפסיד על ידי ניסיון אפילו להפוך את העץ שלך ליפה יותר!

טיפולים שנעשו לאחר הפסקת ניצנים או במהלך הקיץ הם לֹא יָעִיל. כמו כן, היזהר, כי א גשם לאחר ריסוס הטיפול עלול להגביל את היעילות של האחרונים או אפילו להפוך אותו לבלתי יעיל לחלוטין אם יגיעו כמה ימים של גשם.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

קוצ'יניל: תרופות טבעיות להרחקתן מהגינה

קרדית עכביש: המתכון הטבעי להעלמתן מהגינה

כנימות: 10 עצות טבעיות להיפטר מהן

פרחים ירוקים: 9 זנים לגינה ירוקה לחלוטין!

זריעה, שתילה, טיפוח ותחזוקה