איך להיפטר ממנו או לשלוט בהתפשטותו?

עשבונית היא צמח שקשה להיפטר ממנו. הוא נקרא גם "קרבי השטן", הוא עוטף מטעים, לפעמים אפילו חונק אותם. עם זאת, זה נראה כל כך לא מזיק עם הפרחים היפים-ורדרדים-לבנים שלו! לא רק שהוא עוטף את הפרחים, אלא הוא גם נוטע את השורשים העדינים שלו במקומם כדי לספוג מזון ומים. כדי להיפטר ממנו, טריקים רבים חשבו על ידי גננים. עם זאת, אנו ממליצים להשתמש בתהליכים אקולוגיים וטבעיים על מנת להימנע מפגיעה בטבע. להלן כמה טיפים להיפטר או לשלוט בהתפשטות של עשבוני.

1) חומץ לבן

פתרון 100% אקולוגי ראשון זה מאפשר לנבול גבעולים של עשבים תוך שעתיים בלבד. ממלאים בקבוק תרסיס בחומץ ומרססים על הצמחים. אפשר גם ללכת על זה עם מברשת. חזור על התהליך כעבור 10 ימים על צמחים מוחלשים.

2) לה סולאריזציה

סולריזציה היא אחד הפתרונות הטבעיים היעילים ביותר! קל להכנה, הוא יפטר מכל העשבים. התהליך מורכב מכיסוי האדמה שנפלה אליה על ידי אגוז ברזנט שחור עבה. כל קצוות הברזנט חייבים להיות מאובטחים. יש להשאיר אותו במקום למשך חודשיים עד שלושה חודשים. זה מאפשר לחנוק את הצמחייה, מה שלא יאפשר לה עוד להתפתח. עבור הצד האסתטי, הניחו מאלץ או עלים מתים על הברזנט. בנוסף, זה ייעל את יעילותו!

חֲבַלבַּל
קרדיטים: congerdesign / Pixabay

3) הטכניקה הידנית

אפשר להדביר את הנקבה תוך שנתיים אם שולפים את הגבעולים והשורשים בצורה נכונה. החפירה צריכה להיות יסודית. אתה צריך לדעת שככל שאתה חותך יותר שורשים, כך סביר להניח שהעונד יצמח בחזרה. זו הסיבה שיש צורך להתנהל בצורה עדינה ככל האפשר בעת שליפת הצמח. יש לחזור על הטכניקה כל עשרה ימים עד למיצוי והדברת עשבים שוטים.

4) לטפח צמחים נגד עשבים

אפילו יותר אקולוגי מחומץ: גידול צמחים חדשים! אכן, ישנם צמחים נגד עשבים רעילים להם. לשם כך, הצמח הנפוץ ביותר הוא ציפורני החתול. בנוסף, זה יכניס צבע לגינה שלך. אתה יכול גם לבחור את דקות מה שמייצר חומר קוטל עשבים חזק והרסני.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

קוטל עשבים: המתכון החזק ביותר 100% טבעי

קוטל עשבים טבעי: 12 שיטות טבעיות לנכש עשבים בגינה שלך

סודה לשתייה: 100% קוטל עשבים טבעי

9 פרחים גדולים לגדל בגינה!

איך לגדל תרד בעציץ?