איך להיפטר מכנימות על עגבניות?

העגבנייה היא פרי שביר במיוחד. בנוסף למחלות השונות שבהן הוא יכול להידבק (טחב, אלטרנריה, כלורוזיס ועוד), הוא רגיש מאוד להתקפות של כנימות. אם לא מטופלים בזמן זה יכול להיות קטלני לכל הצמח. בין אם אתה גנן ותיק או חובבן, אתה יודע עד כמה כנימות יכולות להיות מכת מדינה וכמה קשה להיפטר מהן. כדי לעזור לך, הנה כמה עצות טבעיות להעלמת כנימות מעגבניות.

השפעת הכנימות

כנימות תוקפות את הצמח על ידי פִּיקַנטִי ובתוך הַאֲכָלָה של המוהל שהוא מכיל לפי שאיפות. העקיצות מזיקות לצמח, כי לא רק שהרוק של הכנימות עשיר ברעלן, אלא על ידי מציצת המוהל להאכלה, הכנימות מחלישות את הצמח על ידי מניעתו. חומרים מזינים החיוניים להתפתחותו.

לאחר אכילת המוהל, כנימות מטילות טל דבש. זה גורם להופעת פטריות ולהאט אותו פוטוסינתזה של הצמח. כמה סוגים של כנימות יכולים לפלוש לצמח עגבניות. יכולה להיות כנימת הכותנה, כנימת הפסים, הכנימה הירוקה ולבסוף הכנימה הירוקה והורודה. לאחרונה התגלה מין נוסף בשם כנימה אדומה הדומה לעכביש אדום קטן ויכול גם להחליש את הצמח.

כנימות עגבניות
קרדיטים: ליז וו גרוגן / iStock

שיטות מניעה

כדי למנוע בצורה הטובה ביותר את הופעת הכנימות בצמחי העגבניות שלך, ישנן מספר שיטות. ראשית, בדוק באופן קבוע את השתילים. אם חרקים מתחילים להיאחז, הסר אותם מיד כדי להימנע יצירת מושבות.

אפשר גם לשתול נסטוריות סביב הצמחים שלך, מכיוון שהם מושכים בקלות כנימות. לאחר שהכנימות השתלטו על פרחי הנגיף, כל שעליכם לעשות הוא לחתוך את כף הרגל כדי לחסל אותם. בנוסף, השקיה מבוקרת תפחית את הופעת הפטריות ותמשוך פחות כנימות.

טיפולים

ישנם טיפולים שונים המבוססים על קוטל חרקים או טוב יותר… מוצרים טבעיים יותר. קוטל חרקים המבוסס על פירתרום ירקות הוא טבעי יותר מהדברה כימית, אך לא יבחין בין כנימות וחרקי גינה מועילים.

הפתרון השני הוא להשתמש מים וסבון. סבון שחור בצורה נוזלית ורצוי אורגני הוא בעל ברית אמיתי לגנן. במקרה של עגבניות מותקפות, היא תהרוג את הכנימות ותנקה את טל הדבש שהופקד על ידן.

כדי להכין את הפתרון שלך, הוסף לבקבוק ספריי 3-4 כפות. מרק סבון שחור ו-1 ליטר מים. לרסס רצוי בערב. אפשר לסירוגין עם סבון מרסיי שהוא יעיל באותה מידה. תמצאו אותו בחנויות אורגניות בצורת פתיתים. כמו סבון שחור, סבון מרסיי יש לדלל במים פושרים למדי.

לגלות את סוגי השורשים השונים

איך לטפל ביסמין מדגסקר?