איך להילחם נגד המזיק הזה של המטע?

זבוב הדובדבן הוא אחד ממזיקי הגידול הנפוצים ביותר. יתר על כן, זה ידוע לכל הגננים. החרק הזה בא להטיל את הביצים שלו על הדובדבנים כשהם מתחילים להבשיל. בסופו של דבר, זה יכול להרוס יבולים שלמים. תופעה זו מופיעה בדרך כלל בסוף מאי ויכולה להימשך עד יולי. לכן יש לנקוט באמצעי זהירות. מאיפה זה מגיע ואיך להיפטר ממנו? הנה כמה טיפים למלחמה בנגע של זבוב הדובדבן.

1. מהם התסמינים של זבוב הדובדבן?

זבוב הדובדבן מרמה למדי שכן פלישתו אינה בוטה ואינה ברורה במבט ראשון. זו הסיבה שיש צורך לבדוק באופן קבוע את הדובדבנים ברגע שהם מתחילים להיווצר. כדאי גם לדעת שזנים מאוחרים נוטים יותר להיפגע מאשר זני פרי מוקדם.

עד שאתה מבחין בסימפטומים, זה בדרך כלל מאוחר מדי. הדובדבנים מתחילים להיות תולעים. הדובדבן (או חלק ממנו) מתחיל להשחים ולבסוף נובל. זה נרקב והרימה מהביצים יוצאת מבפנים! אז בדוק היטב את החלק הפנימי לפני צריכתו.

זבוב דובדבן
קרדיטים: ©entomart / ויקיפדיה

2. איך להיפטר מזבוב פירות הדובדבן?

הטיפול המונע נשאר היעיל ביותר. אתה יכול להתחיל בבחירת זנים מוקדמים כמו bigarreau. הסיבה שהעץ הזה מושפע פחות היא שהדובדבן מתבגר לפני שהרימת הדובדבן משיקה את פלישתה.

גם מלכודות פרומונים יעילות מאוד. בהתבסס על אמוניום סולפט, הם מושכים זבובים הרחק מהיבולים שלך. עם זאת, לפתרון זה יש מחיר.

טיפולים כימיים אינם מומלצים, מצד אחד בשל ההשפעה על הסביבה ומצד שני יעילותם אינה מוכחת ב-100%. למרבה המזל, עדיין קיים קוטל החרקים הטבעי שעבורו תמצאו כאן את המתכון.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

תלתל עלי אפרסק: איך להתמודד עם המחלה ההרסנית הזו?

זבוב גזר: איך להילחם נגד המזיק הזה בגן הירק?

עשבים שוטים שימושיים ולא כל כך גרועים. גלה מדוע!

4 קטניות המשפרות את איכות הקרקע

5 צמחים מקורה המשגשגים באור שמש ישיר