איך להילחם נגד המזיק הזה של גן הירק?

זבוב הגזר הוא אחד ממזיקי הגידול הנפוצים ביותר. יתר על כן, זה ידוע לכל הגננים. משמו המדעי Psila rosae, הוא משפיע לא רק על גזר, אלא גם על סלרי, פרצלונים או אפילו פטרוזיליה. אומרים שצמחים אלה הם גם קורבנות של "תולעת הגזר". מאיפה זה מגיע ואיך להיפטר ממנו? הנה כמה טיפים למלחמה בנגע זבוב הגזר.

מהו זבוב גזר?

חרק זה קיים במיוחד בין אפריל לאוקטובר, מכיוון שבזמן זה מספר דורות של זבובים עוקבים זה אחר זה בעקבות הזיהום הראשון. הנזק המשמעותי ביותר מתחיל להיות גלוי במהלך חודש יולי, ולאחר מכן לאורך כל הקיץ. למרבה הצער, החורף לא הורג אותם, כי הזחלים הצעירים ביותר חורפים בתקופה זו. בסוף החורף הם משיקים אפוא מחדש מעגל של זיהום.

הזבוב הקטן הזה הוא בערך 5 מ"מ. הוא תוקף ירקות על ידי טיסה על פני הקרקע. לאחר שמבחינים בגזר, הוא נוחת עליו ויורד לאורך הירק עד לגובה הקרקע ומטיל שם את הביצים. ברגע שהביצים בוקעות, הרימות מתחילות לחפור גלריות לאורך השורשים בדרכן לקצה הגזר הקרוב. ירקות המזוהמים על ידי זבוב זה משחירים בגלל הגלריות שחפרו הזחלים והעלים מצהיבים.

רסבאק
קרדיטים: רסבאק / ויקיפדיה

איך להיפטר מעבוב הגזר?

כדי להיפטר מהמזיק הזה, חשוב מלכתחילה לבצע מחזור זרעים. זהו סוג של סיבוב ירקות על ידי שינוי בכל עונה חדשה את מיקום הירקות. כמו כן, כמה זנים של גזר עמידים יותר מאחרים לזבוב הגזר כמו פִּתְאוֹםה לעוף מכאן או אפילו את Tilques. שימו לב שלא יהיו גזרים בר בגינת הירק, אם כן יש להסירם מיד, כי הם מושכים יותר לזבובים.

זה יהיה גם חכם למקם רשתות חרקים כשהירקות מתחילים לצאת מהאדמה. הרשת או המיגון שהוצבו חייבים להישאר במקומם עד אוקטובר. א חיפוי אבסינת, רוזמרין או אפילו לבנדר מסביב גזר יכול גם להרחיק זבובי גזר הודות לריחות שמפיצים צמחים אלה.

לבסוף, ריסוס של זבל בצל או שום לא מדולל במים המיושמים על גזר פעמיים בשבוע יכול לעצור את תחילת הזיהום. זה גם ידשן את האדמה וירפא את הצמחים והירקות.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

כיצד להילחם בקריות הצמחים באופן טבעי?

עש קודלינג של תפוחים ואגסים: איך להילחם בתולעי פירות?

כנימות: 10 עצות טבעיות להיפטר מהן

זריעה, גידול, טיפול וקציר

טיפים לגידול בשרני זה