איך להילחם נגד הטפיל הזה בעונת הקיץ?

חיפושית הפרעושים היא חרק קטן שתוקף בעיקר את חלקת הירק בסוף האביב. אז יבול הקיץ נפגע. קשה להכחיד, המאבק הטוב ביותר נגד חיפושית פרעושים נשאר המאבק למרחקים ארוכים לאורך כל השנה. הוא תוקף צמחי ירק, אבל יכול לקרות שהוא פולש לגן הנוי. הנה כל מה שצריך לדעת על חיפושיות פרעושים וכמה טיפים להיפטר מהן.

המאפיינים של חיפושית הפשפשים

חרק זה באורך של כמה מילימטרים הוא חלק ממשפחת החיפושיות. רגליו האחוריות המפותחות מאפשרות לו לקפוץ כאשר הוא מרגיש בסכנה. זו הסיבה שהוא נקרא גם פרעוש גן. חיפושית פרעושים התקפת תחילת הקיץ כאשר הוא חם ויבש, כי הוא לא אוהב לחות. במהלך החורף, חיפושיות פשפשים בוגרות שוכנות בתרדמה מתחת לעלים. ברגע שהם ערים ואחרי אכילת כמה עלים, הם מפקידים את שלהם ביצים ליד יורה צעירים. לאחר שבועיים, כאשר הביצים בוקעות, החרקים הצעירים תוקפים את שורשי צמחים.

אלטיס
קרדיטים: ארן / ויקיפדיה

תסמינים

בגינה, חיפושית הפשפשים אוהבת במיוחד צמחים של בראסיקה כגון כרוב, צנוניות או לפת. ארטישוק, תפוחי אדמה ועגבניות יכולים להיות מושפעים גם הם. קל למדי לזהות את הסימפטומים: העלווה היא בדרך כלל מנוקד בחורים עגולים קטנים. שימו לב שגם גבעולים יכולים להיות מושפעים מחיפושיות פרעושים.

להילחם נגד חיפושיות פרעושים

קודם כל, כדי להילחם נגד חיפושית הפשפשים, יש צורך לחשוב על הגנה טובה על הצמחים על ידי ביצוע מאלצ'ים לרגליים על מנת לשמור על לחות טובה המאפשרת לא למשוך אותו. אפשר גם למרוח אֵפֶר סביב הצמחים, שכן יש לו אפקט דוחה נגד טפילים.

זכרו גם לזרוע את המטעים הרגישים ביותר ליד הצמחים של חרדל כך שהם נהנים מאפקט המגן שלו. כמוצא אחרון, צעיף דוחה חרקים אולי אפשר להגן על צמחי הירקות שלך.

אם למרבה הצער התקפת חיפושיות הפשפשים כבר תפסה אחיזה והצמחים שלכם מתחילים להיטרף לאט לאט, יש דרכים להפחיד אותם. ראשית, בצע א רִוּוּי קבוע ושופע למדי בהתאם לצמחים, זה יגביר את הלחות ויבריח את החיות הקטנות. הוסיפו לזה תרסיס של זבל סרפד שבוודאי יהיה מהמם עבור החרק. אם הצמחים שנפגעו מחיפושית הפשפשים נמצאים בחממות, אז א בקרה ביולוגית יש לקחת בחשבון, במיוחד הודות לצרעה קטנה בשם Encarsia Formosa מי יהפוך את זחלי האלטיז למנה העיקרית שלהם.

עשב תרמי: מה זה והאם זה אקולוגי?

שמור את הצמח שלך אחרי חג המולד ותגרום לו לפרוח שוב