איך להילחם בריקבון פירות

כאשר יש פירות רקובים על עץ פרי, זה בהחלט נשא של מוניליוזיס, הידוע יותר בשם ריקבון פירות. מחלה זו הנצפית באביב היא פטרייה שתוקפת את הפירות ובסופו של דבר משמידה אותם לחלוטין. כמו רוב המחלות הנגרמות על ידי פטריות, הוא מתפתח כאשר נצפית רמת לחות גבוהה. גלה כיצד לזהות ולטפל במוניליוזיס.

מהם התסמינים של מוניליוזיס?

כדי לראות אם עץ הפרי נושא את המחלה, יש צורך להתבונן בפירות ובצבעם. אם לחלק מהפירות יש כתמים חומים בהירים המופיעים על פני השטח והפרי המנוקד כבר הופך רך, אז הוא בסופו של דבר יבלבל וירקב. הפרי החולה הופך אפור יותר ויותר והעור שלה מכוסה בשלפוחיות קטנות. יש לו גם את הייחודיות של להישאר מחובר למקלט לאורך כל החורף אם הוא לא נקרע על ידי הגנן. אם פירות עם תסמינים אלה מופיעים על העצים שלך, הסר אותם בהקדם האפשרי. התפשטות המחלה היא דרך האוויר. הפטרייה יכולה אפוא להישאר כל החורף על ענפי העץ כדי לחדש את התפתחותה באביב הבא.

אילו עצים מושפעים ממוניליוזיס?

העצים המושפעים לרוב ממוניליוזיס הם עץ התפוח, עץ הדובדבן, עץ האגס, עץ הלימון או אפילו עץ האפרסק. כל עצי הפרי רגישים למחלה זו.

זה נושא פרי
קרדיטים: מנלף / ויקיפדיה

מניעה וטיפול במוניליוזיס

כדי לטפל במחלה זו, יש צורך להתערב מספר פעמים בשנה, והמאבק מתחיל ברגע שהפירות נופלים. ישנן מספר שיטות יעילות להילחם במוניליוזיס. למניעה אפשר לרסס את העצים תערובת בורדו בסתיו ובמהלך החורף, חוזרים על הריסוס 2 עד 3 פעמים כל 15 יום.

כשהאביב מגיע, להבהיר העץ. לשם כך, הסר כמה ענפים כדי למנוע פרי מוגזם. באופן מונע יותר, יש להשמיד עלים ופירות שנשרו ולא רצויים על ידי איסוף והסרה שלהם. שריפה במקום מבודד בגינה שלך. כדי לנסות לטפל בעץ שכבר נפגע מהמחלה, יש לשלוף את כל הפירות החולים, ולוודא שאין לעץ פצעים. אם יש חריצים, יש לרפא אותו על ידי מריחת מסטיק ריפוי על הענפים או הגזע.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

תלתל עלי אפרסק: איך להתמודד עם המחלה ההרסנית הזו?

ריקבון שורשים: איך לטפל בפטרייה הורסת העצים?

האם אפשר לטפל בצמחים שלך עם מוזיקה?

עצות טיפול עבור צמח מקורה זה

10 פרחים וצמחים שחזרו להיות טרנדיים