איך להילחם במחלה ההרסנית הזו

גננים רבים כבר ידעו את הייאוש מלראות את היבול שלהם עולה בעשן בהינף אצבע עקב מחלת גינה. כשאתה מכניס את הלב שלך לגינת הירק שלך ואתה לא יכול ליהנות ממנה, זה כואב. היום, אנו הולכים להתמקד בטחב ובמיוחד כאשר הוא תוקף צמחי עגבניות! כדי לעזור לך, אנו מציעים כמה עצות מניעה כדי להילחם בטחב.

מהו טחב?

טחב פלומתי הוא אחת המחלות הקריפטוגמיות המשפיעות על מיני צמחים רבים. הוא מותיר כתמים חומים על העלים, הגבעולים והפטוטרות, אך גם פוך לבן בצד הפנימי של העלים. פעם אחת בגן, זו ממש מגיפה. זה קשה במיוחד על גפנים, תפוחי אדמה, חסה, דלעת, אבל במיוחד צמחי עגבניות! עבור גידולי שדה, ההפסד יכול להיות כבד מאוד. טחב מועדף על ידי עודף לחות וחום, ומכאן חשיבות הניקוז בגידול.

הופעת דלקת מאוחרת

כפי שנאמר לעיל, ברגע שרואים כתמים שחורים על עלים של צמחי עגבניות, זה כנראה טחב פלומתי שמתחיל. כמו רוב המחלות הקריפטוגמיות, שני גורמים מעדיפים את הופעתן של פטריות: חום ולחות. הפטרייה תוקפת את גבעולי העגבניות ומתפשטת על פני הצמח כולו, ומכאן הופעת כתמים שחורים.

עגבניות גידול מאוחר
קרדיטים: burapa / iStock

שיטות למניעת הדבקה מאוחרת

פעולות מניעה נגד טחב הן פשוטות, אתה רק צריך להכיר אותן. קודם כל, על צמחי העגבניות להיות מאווררים היטב ולא הדוקים מדי. האוויר חייב להסתובב היטב כדי שהעלים יתייבשו מהר יותר ולכן יש פחות סיכון לטחב.

יתרה מכך, בעת השקיה, לעולם אל תשקה את העלים, אתה באמת צריך להימנע מהרטבתם. המלצה אחרונה: הקפידו שהעגבניות והעלים לעולם לא יגעו באדמה, שהיא וקטור לפטריות ומחלות נוספות.

האם ניתן לטפל בטחב?

אין באמת תרופת פלא להדבקת עגבניות מאוחרת, אבל אפשר לעצור את התפתחותה. לשם כך, תצטרך לפקח ולצפות בצמחי העגבניות שלך באופן קבוע.

ראשית, ברגע שמופיעים הכתמים השחורים הראשונים על העלים, הסר אותם מיד. גזרו את העלים הללו והשמידו אותם כדי שהפטרייה לא תתפשט למקומות אחרים בגינה. לדוגמה, אתה יכול לשרוף אותם. בעת שימוש בגוזמים, עקר אותם עם כל חתך אם אתה יכול כדי למנוע הפצת טחב לצמחים אחרים.

אתה יכול גם לטפל בצמחים שלך בתערובת בורדו ולחזור על הפעולה כ-15 יום לפני הקטיף.

הטיפ האחרון של סבתא: לרסס תמיסה של סודה לשתייה וסבון שחור. כל מה שאתה צריך זה 1 כף סודה לשתייה לליטר מים וכף 1 של סבון שחור נוזלי.

מאמרים קשורים:

תולעי תיל: איך להילחם בתולעי תיל בגינה

גלד: נלחם במחלות פטרייתיות של עצי פרי

סבון שחור נגד כנימות: המתכון היעיל להצלת הצמחים שלך

אילו צמחים לגדל מתחת לעצים?

3 צמחי פנים הפורחים בחורף