איך להילחם בחיפושיות באופן טבעי בגינה

חיפושית תפוחי האדמה של קולורדו היא חרק קטן שגננים מפחדים ממנו מכיוון שהוא נוטה להרוס יבולים שעובדו כל כך הרבה זמן. הוא תוקף בעיקר תפוחי אדמה, אבל גם חצילים ועגבניות. למרבה המזל, יש טריקים להיפטר מהחיפושית. בכל מקרה, הדבר ידרוש בכל זאת ניטור קבוע ולעתים ארוך. גלה כיצד לשלוט בחיפושיות בגינה.

מהי החיפושית?

חיפושית תפוחי האדמה בקולורדו היא בת למשפחת הכריסולידים. גודלו כ-1 ס"מ. החרק הזה מגיע ממקסיקו ומארצות הברית וב-1918 הוא הוכנס לצרפת לאחר יבוא של תפוחי אדמה מאמריקה.

ישנם כ-25,000 מינים של חיפושיות בצרפת. קל מאוד לזהות בזכותו הצבעים הצהוב והשחור שלו כמו גם צורת גופו המעוגל. יתרה מכך, צבעיו העזים מאפשרים לו להימלט מהטורפים השונים. הודות לכנפיה, החיפושית יכולה לעבור קילומטרים רבים בכך שהיא נותנת לעצמה להיסחף ברוח. חיפושית קולורדו או חיפושית תפוחי אדמה חוששים במיוחד על ידי גננים בגלל שלה ההכפלה שלו מאוד מאוד מהירה. במהלך חייה, הנקבה תטיל כאלפיים וחמש מאות ביצים. האחרונים מופקדים על ידי הנקבה על העלים ובוקעים לאחר שבעה עד עשרה ימים.

ברגע שנולד, הזחלים יוצרים נזק גדול מאוד על ידי זלילה של העלים תוך זמן קצר. במהלך החורף, החרק מוצא מקלט באדמה וכאשר מזג האוויר מתחמם באביב, הוא תוקף את תפוחי האדמה. הוא ניזון מכל החלקים: עלים, גבעולים ופקעות.

חיפושיות גן
קרדיטים: Alexandrum79 / iStock

כיצד להילחם ולמנוע הופעת חיפושיות בגינה?

כדי לחסל את החיפושית, יש טיפים טבעיים שהם די יעילים. למרות ההרס שנגרם על ידי החרק, לכן אין צורך לזהם את הקרקע בכימיקלים. חיפושית תפוחי האדמה הקולורדו מתרבה רק על צמחי ירקות כגון solanaceae.

השיטה היעילה ביותר נשארה הכי מדריך ל. יש להשמיד את החרק ביד על ידי איסוף חרקים בוגרים כל יומיים. פשוט מניחים אותם בדלי מים או מרסקים אותם בין העלים. הטכניקה הזו בהחלט ארוכה ומעייפת, אבל זו הטכניקה הטובה ביותר להתגבר על החרק הפולשני הזה.

השיטה השנייה יכולה להשלים את הראשונה. ספריי זבל גיגית או סרפד גם מתגלה כטריק טבעי יעיל.

טוב סיבוב תרבויות גם מקטין את הגידול המסיבי של החרק. לבסוף, שילובים מסוימים של צמחים כמו שום, שעועית או קיק דוחים את חיפושית תפוחי האדמה הקולורדו, מכיוון שאלו צמחים שהיא לא אוהבת.

מאמרים קשורים:

תולעי תיל: איך להילחם בתולעי תיל בגינה

עלים: סימפטומים ואמצעי שליטה בגינה

סבון שחור נגד כנימות: המתכון היעיל להצלת הצמחים שלך

טכניקות וטיפים לזריעת דשא בקלות!

6 תבלינים מקוריים לגידול בבית