איך להילחם בזבוב לבן באופן טבעי?

זבובים לבנים הם מזיקים קטנים בגינה הידועים גם בשם זבובים לבנים. נגע אמיתי לגנן, הם יכולים לפלוש לכל סוגי הצמחים מהם הם ניזונים על ידי מציצת המוהל. לכן הם מרוקנים אותם מהאנרגיה שלהם ובכך יכולים לגרום לקמלתם. זבובים לבנים מזוהים במהירות מכיוון שכל מה שאתה צריך לעשות הוא להזיז את עלי הצמחים כדי שענן של חרקים לבנים קטנים יעוף משם. אבל תהיו בטוחים, הזבוב הלבן אינו מזיק לבני אדם ויש דרכים טבעיות לחלוטין להיפטר ממנו. אז הימנע מכימיקלים ופעל לפי הטיפים של סבתא כדי ללמוד כיצד להילחם בזבוב לבן באופן טבעי.

מאפיינים של זבובים לבנים

כמו כנימות, קמח או פשפשים, זבובים לבנים הם חלק ממשפחת ההומופטרה. הם תוקפים את היבולים שלנו כמו חרקים מוצצים נושכים אחרים. למרות גודלם הזעיר (בקושי 3 מ"מ), הם זורעים הרס בגינה ובחלקת הירק. חרקים אלה, ובמיוחד הזחלים שלהם, מתמקמים בדרך כלל בחלק הפנימי של העלים. ריבוים מהיר מאוד במיוחד כאשר הטמפרטורה נוחה להם וכאשר ידוע שכל נקבה יכולה להטיל עד 600 ביצים.

אילו צמחים מושפעים מהזבוב הלבן?

בתוך גינת הירק, הפרדס, גינת הנוי או גידולים חקלאיים, ההפסדים יכולים להיות כבדים. הזבובים הלבנים מגיעים כמו הוריקן אמיתי ומשמידים בשקט את כל היבולים שנמצאים בדרכו. יתר על כן, ישנם מספר סוגים של זבובים לבנים: זבוב לבן חממה שכפי ששמו מרמז, אוהב לשהות בחממות ומתחת למסגרות, זבוב לבן של טבק שמפריע בכל מקום (גם בפנים), ולבסוף זבוב לבן כרוב שאוהב את גינת הירק וצמחי הנוי.

הגידולים המושפעים ביותר הם תפוחי אדמה, עגבניות, שעועית ואפילו פירות הדר. שים לב שלך צמחי בית גם הם אינם בטוחים, אז הקפידו במיוחד על הפוקסיה והסילנדי שלכם, שהחרקים האלה אוהבים במיוחד.

זבוב לבן
קרדיטים: ajcespedes / iStock

איך לטפל בזבובים לבנים באופן טבעי?

אתה צריך לפעול במהירות כאשר אתה מבין את נוכחותם של זבובים לבנים. אכן, יש להם את הייחודיות של העברת א נגיף לצמחים (phytovirus) שמתפשט די מהר.

להיפטר מהם, המתכונים הפשוטים ביותר הם היעילים ביותר. אתה רק צריך להבין תערובת של מים וסבון שחור מוסיפים למעט שמן צמחי. רסס את הצמח שלך בהתעקש על החלק התחתון של העלים לאחר בידודם. אם אין לכם סבון שחור, אפשר פשוט לדלל 20 מ"ל נוזל כלים ב-10 ליטר מים.

עבור צמחי חממה, נסה גם את טורף טבעי של הזבוב הלבן: מיקרו צרעה (encarsia formosa) שמטילה את ביציה בנימפות זבוב לבן בין אפריל לאוקטובר וניזונה מהן ובכך עוצר את התפתחות הזבוב הלבן.

לדברי כמה גננים, זבל סרפד יהיה יעיל.

במידה והפלישה מתבצעת בחממה, ניתן להצטייד גם במלכודת זבובים לבנים אשר מגיעה בצורת רפידות צהובות דביקות. עם זאת, הקפידו להשתמש בטכניקה זו רק בחממות, מכיוון שהיא מסוכנת בחוץ עבור ציפורים קטנות, שעלולות להילכד שם. שיטה זו נשארת אורגנית ויעילה למשך כ-6 חודשים.

מאמרים קשורים:

מחלת עגבניות מאוחרת: איך להילחם במחלה ההרסנית הזו

מחלות של עצי פרי: איך לזהות ולטפל בהן?

זבוב הדובדבן: איך להילחם נגד מזיק הפרדס הזה?

10 טיפים לדשא אורגני יפה

איך לגדל את הצמח הבית הזה ברוזטה?