איך להדביר את המזיק הזה בגינה?

ה-zeuzère הוא עש יפה מאוד בבגרותו, אבל הוא מכת מדינה אמיתית בגן בשלב הזחל. הזחלים של עש זה הם אכן מזיקים אמיתיים הניזונים מעץ. הם חופרים גלריות בענפים ובגזעים של עצים ושיחים. גלה כיצד להילחם בזחלי זיזרה.

תסמיני זוזרה

בפארקים ובגנים, זה הזחל הקטלני ביותר. ואכן, האחרון תוקף את העץ על ידי חפירת גלריות באמצע הענפים. זחל בודד של הפרפר היפה הזה עם כנפיים לבנות וכתמי צבע כחול-אפור יכול להספיק להרוג עץ צעיר. נוכחות הזחל מעידה בדרך כלל על ידי נבילה של הענפים.

לזהות את זחל ה-zeuzère, זה מאוד פשוט. גודלו כ-5 ס"מ (שזה גדול מאוד לזחל), צבעו צהוב עז ומנוקד בכתמים שחורים על הגוף. גם הראש שלו שחור לגמרי.

אלים
קרדיטים: Ian_Redding / iStock

חיי הזחל

כאשר פרפרים צצים בקיץ, הם חיים רק לזמן קצר, כ-10 ימים. המטרה היחידה שלהם היא רבייה. לשם כך תפקיד הנקבה על העצים ובנקיקיהם עד 1000 ביצים בצבע צהוב בהיר. ייקח להם בין 10 ל-20 ימים לבקוע.

כאשר הם בקעו, הזחלים נשארים מקובצים יחד בפקעות ואז נעלמים לאט לאט לעבר קצות הענפים של העץ המארח. ואז הם יורדים בחזרה מהעץ ואוכלים את זרדים וה משאיר. תוך כדי המשך הירידה הם יתחילו להיכנס לענפים ולחפור גלריות. הם יכולים אפילו לתקוף את תא המטען.

להילחם ומניעה נגד זחל הזוזרה

יש מעט אמצעים להילחם נגד זחלי הזוזרה. חיי הפרפרים קצרים, אך הזחלים נשארים שקטים בתוך העצים. ה ציפורים יכול להיות לעזר רב במקרה של נוכחות חזקה של הפרפר.

אם אתה צופה חורים בענפי העצים שלך, אפשר להכניס חוט הפונה כלפי מעלה להרוג את הזחלים הנוכחיים. אם הענפים מתים או מאוד לא בריאים, גזרו אותם ושרפו אותם. ה עֵרָנוּת נשאר הכרחי כדי להילחם נגד המזיק הזה.

ייעוץ ואמצעי מניעה

אילו צמחים לכל חדר בבית?