איך לגדל תרד בעציץ?

גידול התרד, אנחנו מדמיינים אותו דווקא בגן הירק. עם זאת, לא לכולנו יש מזל מספיק שיש לנו גינה. אם זה המקרה שלכם, הנה כמה חדשות שאמורות לשמח אתכם: אפשר לגדל תרד גם בעציצים! אתה יכול למקם אותם במרפסת, במרפסת או פשוט על אדן החלון. גלה את כל הטיפים שלנו לגידול התרד שלך בעציצים.

1) מצא את הצנצנת המתאימה

לפני שתתחיל לגדול, אתה צריך את הכלים הנכונים. בסיר שלך צריך להיות א עומק של 20 עד 25 ס"מ. אמנם זה לא צריך להיות עמוק מאוד, אבל עדיף אם זה רחב, מה שיאפשר לך לגדל כמה צמחי תרד באותו מגש.

הזריעה שלך צריכה להיות במרחק של 5 ס"מ זה מזה אם עלי התרד שלך קטנים, אחרת מרווח 10 עד 15 ס"מ עבור עלים גדולים יותר.

הזריעה מתבצעת ישירות בעציץ, דוחפים אותם לעומק של 2 ס"מ ומשקים. הופעתה מתחילה 5 עד 15 ימים לאחר הזריעה.

תרד
קרדיטים: Julija Kumpinovica / iStock

2) מצע וחומרי הזנה

כדי לגדל את התרד הכי טוב שאפשר בעציצים, תזדקק למצע איכותי. זה חייב להיות בהכרח עשיר בחומר אורגני ורענן. אפשר לבחור אדמת עציץ טובה ולהוסיף לה קומפוסט נרקב היטב.

צמח ירקות זה מעריך מאוד קרקעות סחוט, ניטרלי וחרסי. לניקוז, זכרו לשים כדורי חימר בתחתית הסיר. אתה יכול גם לערבב חול לתוך אדמת העציצים שלך.

התרד מפחד מלחות רבה מדי ולכן יש להיזהר בהשקיה. האדמה חייבת להיות גם קלילה, כי היא מסתכנת בחניקתם אם היא דחוסה מדי.

3) השקיה: מחווה חשובה

אם תרד חושש מקיפאון של מים, זה נשאר לא פחות מאוד עתיר מים. בעציצים אין להם אפשרות לחפש רעננות בקרקעית הקרקע, לכן יהיה צורך לבצע השקיה שוטפת, במיוחד כאשר הוא חם ויבש.

בקיץ, קבע השקיה יומית, רצוי בערב. בחורף, צמצמו בהדרגה את ההשקיה עד שתגיעו להשקיה שבועית תוך בדיקת הכוס. מים עומדים מקדמים התפתחות של מחלות פטרייתיות ועלולים להירקב את היבולים שלך.

4) התערוכה

תערוכה ב- צל חלקי הוא אידיאלי, כי תרד לא אוהב שמש מלאה שמסתכנת לשרוף אותו. גם פינה מוצלת לגמרי יכולה להתאים להם. עם זאת, החשיפה תלויה גם בתקופת הזריעה.

שתילים בעציצים שנעשו בין אוגוסט לנובמבר ניתן להציב במקום שטוף שמש, שכן הימים קצרים יותר והשמש הופכת פחות חזקה. בין פברואר לאמצע מאי, העדיפו מקום מוצל למחצה. באזורים החמים ביותר, העציצים יוצבו במקום ללא שמש ישירה.

5) טמפרטורה וחיפוי

אנחנו רגילים לראות חיפויים בגינה, אבל משתמשים בהם גם בעציצים. הנח שכבה עבה של מאלץ' המורכב מחומר אורגני בבסיס הצמחים שלך. זה יעזור לשמור על האדמה קרירה.

הטמפרטורה האידיאלית לגידול תרד צריכה להיות בין 10 ל-27 מעלות צלזיוס.

איך להיפטר ממנו או לשלוט בהתפשטותו?

נסטורטיום: זריעה, גידול, תחזוקה ופריחה