איך לגדל פרח פורצלן

הויה הוא צמח בעל פריחה לא טיפוסית ומרהיבה. הפרחים שלו הם למעשה בצורת זרי פרחים קטנים בצבע מסנוור המזכיר פורצלן. בצרפת מגדלים אותו בתוך עציצים. הויה גם מפיצה ניחוח פרחוני טעים שיחנט את הפנים שלך. הפריחה מתרחשת בסוף האביב ונמשכת עד הסתיו. אם התמזל מזלכם להגיע בזמן הפריחה, דעו שהתהליך מרהיב! הנה כל מה שצריך לדעת על הויה, צמח הפורצלן.

איפה, מתי ואיך לגדל הויה?

בדרך כלל, את הויה קונים בעציץ, כי קשה לגדל אותה באדמה הפתוחה בקווי הרוחב שלנו. אם אתה רוצה לזכות בו, תמיד עשה זאת באביב.

יש להניח את הויה במקום שטוף שמש, אך ללא חשיפה ישירה לאור השמש. הצמח לא אוהב להזיז אותו, במיוחד כאשר ניצני הפרחים מתנפחים. ואכן, אם תשנה את הכיוון בזמן שניצני הפרחים גדלים, הם יפלו ולא תהיה לך יותר פריחה במשך שנתיים עד 3 שנים. הסיבה היא שהפרחים נוצרים תמיד על אותם גבעולים שגדלים עם השנים.

למרות שהוא מסתדר היטב בתוך הבית, יש לכבד את תקופת התרדמה שלו במהלך החורף. יש להניח את הויה בחדר בטמפרטורה של 12-15 מעלות צלזיוס. גן חורף או מרפסת יהיו אידיאליים.

הויה
קרדיטים: Armastas / iStock

הראיון

בחורף, הפסק להשקות לחלוטין. בשאר ימות השנה יש לשמור על האדמה מעט לחה כל הזמן, אך היזהרו מעודפי מים! בעזרת בקבוק תרסיס, ערפל את העלווה מדי פעם, במיוחד כשהאוויר יבש.

ניתן להוסיף דשן לצמחים פורחים באביב ובקיץ, אחת ל-15 יום.

השתילה מחדש מתרחשת באביב, במיוחד אם החלל מתחיל להיגמר לשורשים. השתמש בתערובת של אדמת עציצים וחול כדי להאיר את כל העניין. אתה יכול במקביל לגזום את הענפים כדי לדחוס את הצמח.

הויה עמידה למדי לבצורת, ולכן עדיף לתת לאדמה להתייבש בין השקיה. מצד שני, הוא רגיש להתקפות של קמח. זכור לבדוק את העלווה באופן קבוע.

3 טיפים למניעת ציפורים לאכול את הדובדבנים שלך!

להילחם בחרדה הודות לצמח זה