איך לגדל את צמח העיפרון?

אופורביה טירוקאלי, הנקרא צמח עיפרון, הוא סוקולנט בעל מראה גרפי. בשרני שיחי זה הוא חלק ממשפחת ה-Euphorbiaceae. מאוד אסתטי, הוא נמצא בפנים רבים, כי הפופולריות שלו רק הולכת וגוברת. היזהר בכל זאת עם הלטקס שלו (מוהל לבן) שהוא רעיל ביותר. הנה כל הטיפים שלנו לגידול עיפרון ספוג.

היכן, מתי ואיך לגדל ספוג עיפרון?

צמח העיפרון הוא צמח שיחי: הוא יוצר הרבה ענפים עדינים ואנכיים. זה מה שנותן לו את השם צמח עיפרון. בסביבתו הטבעית, העיפרון אופורביה יכול להגיע לגובה של 6 מ'! הוא פורח באביב. הצמח מגלה אז פרחים צהובים קטנים. אחרי הפרחים אפשר לראות פירות קטנים, עגולים ושעירים: היזהרו, הם רעילים!

בצרפת מגדלים את הסוקולנט הזה רק בעציצים ובפנים. הוא גם מעריך חממות, גינות חורף או מרפסת לבלות את עונת החורף.

לשתילה יש לקבל עציץ עם חור בתחתית לניקוז ולמנוע קיפאון מים בכיפה. הוסף מצע המורכב מ-1/3 אדמת גינה, 1/3 חול ו-1/3 אדמת עציצים. זה יאפשר לך לקבל אדמה איכותית ומנקזת היטב. הניחו את הצמח שלכם באמצע העציץ ומלאו את חללי המצע שנוצר כך.

Euphorbia tirucalli עפרון צמח euphorbe
קרדיטים: skymoon13 / iStock

התחזוקה של אופורביה טירוקאלי

בצד התחזוקה, אתה רק צריך להיות קבוע בהשקיה מהאביב ועד סוף הקיץ. השקה במשורה, מכיוון שצמח העיפרון חושש מלחות עודפת. וודאו שהאדמה מתייבשת היטב בין שתי השקיות. בנוסף, להפסיק את כל אספקת המים מאוקטובר, וזה, לאורך כל החורף.

ניתן להביא דשן נוזלי לצמחים ירוקים בעונת הקיץ.

צמיחתו מהירה במיוחד, ולכן עצוב מחדש חשוב מאוד. ברגע שהצמח מרגיש מעט צפוף, המשך לעציץ מחדש בסוף האביב, כאשר ההתחלה הצמחית מחדש מתרחשת.

עקרון עיפרון יכול לפעמים להפוך לפולשני. אם זה המצב, די בהפחתת צריכת המים והדשן, דבר שיביא להאטת התפתחותו.

כשהטמפרטורות מתחממות, אפשר להוציא את העציץ לגינה. עם זאת, שימו לב להפרשי הטמפרטורות והקפידו לאקלם את הצמח שלכם לאט לאט. לתקופה הרדומה, הנח את הצמח שלך בחדר שהוא בין 7 ל-15 מעלות צלזיוס.

אופורביה טירוקאלי לא באמת חושש ממחלות וטפילים לא תוקפים אותו. מצד שני, הלחות נשארת האויבת שלה.

איך לזהות ולטפל בהם?

10 פרחי סתיו להכנסת צבע לגינה