איך לגדל את הצמח הבית הזה ברוזטה?

במקור מיערות הלחים של ברזיל, neoregelia הוא צמח אפיפיטי. צמח טרופי זה זקוק לחום כדי לפרוח, וזו הסיבה שהוא גדל כצמח בית בצרפת, ובאופן כללי יותר באירופה. הוא מורכב מעלים יציבים היוצרים רוזטות ירוקות-נחושת עם שיניים. בזמן הפריחה, העלים במרכז הרוזטות הופכים לאדומים כהים. הנה כל מה שצריך לדעת על גידול ניאורגליה.

היכן, מתי ואיך לגדל ניאוגלליה?

לפני שתתחיל לטפח ניאוגלליה, שים לב שאחרי הפריחה הצמח מת, אבל קודם כל הוא יוצר יורה כדי שתוכל להמשיך. יתר על כן, בסביבתו הטבעית, הצמח עושה מאגרי גשם בלבו. עבור תרבות מקורה, לכן במקום זה יהיה צורך לבצע את ההשקיה. זה גם יעזור לשמור על רמת לחות נוחה עבור הצמח.

כפי שנאמר קודם, ניאוגלליה הוא צמח אוהב חום. החדר שלך חייב להיות מחומם בין 18 ל-27 מעלות צלזיוס. אור טוב הוא גם הכרחי, אבל ללא שמש ישירה. המצע צריך להיות תערובת של קומפוסט סחלב, סיבי קוקוס ופרלייט. אפשר גם להכין מצע המורכב מחציו קומפוסט גננות וחציו השני קומפוסט סחלב.

אפשר לזרוע ניאוגלליה, אבל צריך הרבה טֶכנִיקָה. הטמפרטורה הנדרשת לזריעה היא 27 מעלות צלזיוס.

השתילה מתבצעת בעיקר הודות ל משחרר של הצמח באביב.

Neoregelia carolinae Neoregelia
קרדיט: Kateryna Kukota / iStock

הראיון

מכיוון ש-neoregelia הוא ממקור טרופי, ה הִתאַדוּת עלים יומיים נחוצים. גם לשמור על האדמה עלויות ברציפות על ידי ביצוע השקיה רגילה, אך ללא עודף. יש לחדש את מלאי המים שנמצא בלב הצמח כל 4 עד 5 שבועות. המים צריכים להיות רכים ובמידת האפשר להשתמש במי גשמים.

ה ריפוט מתרחש בכל אביב כאשר הפראיירים מופרדים. חותכים כל רוזט דהה.

זהו צמח חזק למדי, אבל פשפשים יכולים לפעמים לתקוף אותו. לכן, אל תהססו למנוע התקפות באמצעות תרופות טבעיות.

איך להילחם בזבוב לבן באופן טבעי?

שתילה, טיפול ופריחה בחורף