איך חורפים צמחים מקורה?

מתחילת החורף, ולעתים אף בסוף הסתיו, מתחילה עונת המנוחה לצמחים. אז אומרים שהם נכנסים לתרדמה. וזה טוב, כי הם באמת צריכים את זה! המנוחה הזו אכן נחוצה כדי שהצמחים שלכם יתעוררו בסטייל בתחילת האביב. להלן כל הטיפים שלנו שיעזרו לצמחים הפנימיים שלכם להשתחרר.

צמחים מקורה חורפים

ברגע שהטמפרטורות מתקררות, הצמחים בחוץ משנים את מראהם. עם זאת, הצמחים הפנימיים שלך אינם חסינים מפני החורף, מכיוון שגם הצרכים שלהם משתנים. אכן, הם יצטרכו פחות אור, מים ודשן, ולפעמים אפילו לא. כמו כן, יהיה צורך להגן עליהם מפני הקור והטיוטות, שכן הם רגישים להם יותר בתקופה זו.

בנוסף, בחורף אנו נוטים להעלות את טמפרטורת החדרים בגלל החימום. אז זכור לשנות את הצמחים שלך על ידי התקנתם בחדר קריר (בין 13 ל-18 מעלות צלזיוס) ופחות אור. אל תניח אותם ליד תנורי חימום או חלונות כדי למנוע טיוטות או אור שמש ישיר.

בנוסף, הצמחים שלך לא יזוזו במהלך העונה. זכור לנקות אותם באופן קבוע עם מטלית יבשה או מעט לחה. מחווה זו נחוצה לזרימת האוויר והאור בין העלים.

ניקוי צמחי בית
קרדיטים: SeventyFour / iStock

איך "להעיר" את הצמחים שלך באביב?

בתחילת האביב, אתה יכול להתחיל לשתול מחדש את כל הצמחים שלך על ידי בחירת עציצים קצת יותר גדולים מהקודמים. הסר בעדינות את הצמחים שלך מהעציץ שלהם, תזהר לא לפגוע בשורשים. אתה יכול להשרות את הסיר במשך 15 דקות במים אם אתה מתקשה להסיר את הגושים.

הניחו כדורי חימר בתחתית העציצים המנוקבים החדשים, קומפוסט חדש באמצע הדרך ואז מרכז את הצמח. מלאו את הרווח והדביקו ביד. השקה בנדיבות בפעם הראשונה ולאחר מכן פעל לפי ההמלצות לסוג הצמח שלך.

פרת משה רבנו אסייתית: מהן הסכנות?

14 פרחים וצמחים אידיאליים לייבוש